Zdrowie

Chusty i nosidła do podnośnika wsparciem dla osób niepełnosprawnych

Osoby z różnego typu niepełnosprawnościami oraz z ograniczeniami ruchowymi z powodu podeszłego wieku z trudem pokonują różnego rodzaju bariery architektoniczne. Dla wielu z nich barierami tego typu są nie tylko schody lu  progi, ale i wszystkie miejsca, które wymagają wysokiego podnoszenia nóg lub przesiadania się z wózka inwalidzkiego na inne siedzisko. W celu wsparcia osób z niepełnosprawnościami stworzono specjalne podnośniki, które za sprawą odpowiedniej konstrukcji siedziska wynoszą pacjenta w górę i bezpiecznie transportują go w wybrane miejsce.

1. Chusty i nosidła do podnośnika osobowego – co to takiego?

2. Praktyczne wsparcie dla opiekunów i rehabilitantów

3. Gdzie przydają się nosidła i podnośniki dla niepełnosprawnych?

4. Kto może korzystać z nosideł i podnośników dla niepełnosprawnych?

Chusty do podnośnika pacjenta oraz specjalne podnośniki mają siedzisko dopasowane do specjalnych potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dzięki nim pacjenci przez cały czas zachowują poczucie komfortu, a ich przenoszenie nie wiąże się z bólem, szarpaniem lub innymi nieprzyjemnymi dozna niania. Podwieszki do podnoszenia pacjentów to również ważne wsparcie dla rodziny chorego, personelu medycznego i innych opiekunów, którzy każdego dnia dbają o osobę z niepełnosprawnością. Dowiedz się, jak działają podwieszki do podnośnika jezdnego i nosidła sufitowe dla niepełnosprawnych.

Chusty i nosidła do podnośnika osobowego – co to takiego?

Chusty i nosidła do podnoszenia pacjentów umożliwiają bezpieczne i łatwe przemieszczanie osób ze znaczną niepełnosprawnością ruchową. Kamizelka transportowo-kąpielowa, chusta do podnośnika sufitowego i szereg podobnych sprzętów sprawiają, że z pomocą podnośnika każdy może bez trudu unieść chorego w górę lub przenieść go z jednego siedziska na inne. Chusty i nosidła do podnośnika sufitowego zakłada się na ciało pacjenta, a następnie zabezpiecza się je przed przypadkowym rozpięciem i upadkiem chorego. Podnośnik unosi użytkownika do góry i przenosi go w wybrane miejsce. Z pomocą podnośnika jezdnego można z kolei przemieszczać się z pacjentem po wybranej drodze, przenosząc go pomiędzy różnymi pomieszczeniami itp.

Praktyczne wsparcie dla opiekunów i rehabilitantów

Kamizelki do podnośnika dla niepełnosprawnych w różnych rozmiarach świetnie sprawdzają się w pracy opiekuna medycznego i rehabilitanta. Podnośnik lub kamizelka kąpielowa umożliwiają podniesienie pacjenta z pozycji całkowicie leżącej bądź siedzącej praktycznie bez wysiłku. Taki sprzęt świetnie nadaje się do transportowania pacjentów do łazienki lub na toaletę. Dzięki niemu opiekunowie nie muszą dźwigać, co chroni ich kręgosłupy przed uszkodzeniem i zmniejsza ryzyko, że w pracy dojdzie do wypadku. W przypadku chust kąpielowych dzięki szybkoschnącemu materiałowi nie trzeba martwić się, że siedzisko będzie mokre i przyniesie dyskomfort kąpanemu pacjentowi. Szybkoschnący materiał dodatkowo obniża ryzyko rozwoju groźnych drobnoustrojów, którymi mogliby zakazić się kolejni pacjenci.

Jeśli interesują się chusty kąpielowe lub innego typu podnośniki, sprawdź więcej na ich temat.

Gdzie przydają się nosidła i podnośniki dla niepełnosprawnych?

Nosidła i podnośniki dla niepełnosprawnych przydają się we wszystkich miejscach, w których oferuje się opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Dotyczy to zarówno domów opieki typu Dom Pomocy Społecznej, jak i zakład opiekuńczo-leczniczy. Nosidła i podnośniki sprawiają, że opiekunowie mogą lepiej zająć się nawet obłożnie chorymi pacjentami, zapewniając im komfort podczas każdej czynności higienicznej, leczniczej, opiekuńczej i innej. Chusta sprawia, że opiekun dobrze radzi sobie z podnoszeniem pacjenta o dowolnej wadze, a także z osobami, które mają problemy z siłą mięśniową i ciepią na różnego rodzaju niedowłady. Kamizelka kąpielowa zabezpiecza z kolei chorego przed przewróceniem się pod prysznicem lub w wannie. Opiekun może przenieść pacjenta i wykonać wszystkie czynności higieniczne, nie martwiąc się, że odbije się to negatywnie na zdrowiu i bezpieczeństwie podopiecznego. 

Kto może korzystać z nosideł i podnośników dla niepełnosprawnych?

Chusty, kamizelki i podnośniki dla osób niepełnosprawnych doskonale sprawdzają się jako wsparcie dla opiekunów medycznych, pielęgniarek i rehabilitantów. Można wykorzystywać je w przychodniach lekarskich i rehabilitacyjnych, by usprawnić wszystkie czynności medyczne wykonywane u pacjenta. Ponadto podnośnik przydaje się w gabinecie ginekologicznym, z którego korzystają pacjentki z niepełnosprawnościami, chcące zadbać o zdrowie intymne lub spełnić marzenie o macierzyństwie. Nosidła są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, dlatego mogą z nich korzystać wszyscy pacjenci bez względu na wiek, poziom sprawności i typ niepełnosprawności ruchowej. Podnośnik z chustą przydaje się także ortopedom i pozostałemu personelowi medycznemu, który wspiera pacjentów po złamaniach itp. Co więcej, z podnośników bezpiecznie mogą korzystać opiekunowie osób niepełnosprawnych we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *