Antykoncepcja

Czy konieczne jest stosowanie tabletek osłonowych przy pigułkach antykoncepcyjnych?

Czasem niektóre z nas zwyczajnie muszą regulować swoja gospodarkę hormonalną za pomocą tabletek antykoncepcyjnych ze względu na bardzo bolesne miesiączki czy tak nieregularne, że cały organizm na tym faktycznie cierpi. Faktycznie tabletki antykoncepcyjne stosowane są przede wszystkim ze względu na swoje docelowe działanie, jeśli pacjentka nie planuje ciąży ze swoim partnerem lub nie chce mieć kolejnego dziecka, a inne metody antykoncepcji są dla niej nieodpowiednie.

Poznaj antykoncepcję od każdej strony

Korzystane z dobrodziejstwa, jakim są leki antykoncepcyjne wiąże się również z wieloma innymi dolegliwościami, o których reklamy tych specyfików już nie mówią. Do minusów pigułek zdecydowanie należy zwiększenie się apetytu oraz dodatkowe kilogramy spowodowane zatrzymaniem się wody w organizmie, mniejsza ochota na seks, bóle głowy oraz pojawiające się zmiany nastroju, suchość pochwy utrudniająca nie tylko współżycie, ale także normalne funkcjonowanie czy zaburzenia żołądkowe, czasem naprawdę bardzo uciążliwe.

Leki osłonowe

Na rynku farmaceutycznym pojawiają się dzisiaj ze względu na spore zainteresowanie pacjentek takie preparaty jak Asequrella, Asevia, Harmonella czy Femi Protect, mające za zadanie niwelowanie tych wszystkich negatywnych skutków korzystania z pigułek antykoncepcyjnych. Preparaty takie warto łykać, ponieważ nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, wręcz przeciwnie – są kompozycją ziół, składników mineralnych oraz witamin.

Rynek medyczny w Polsce

Rynek medyczny w Polsce jest wciąż nieskonsolidowany. Zazwyczaj silne oraz uznane centra medyczne posiadają tylko jedną lokalizację, nie korzystając tym samym z efektu skali działalności operacyjnej. Powoduje to także często u pacjentów konieczność dalekich podróży, jeśli chcą otrzymać najlepsze usługi. Co ciekawe, wyjątkiem od tej reguły jest choćby kardiologia, która na przestrzeni ostatnich lat została skonsolidowana przez jednego lokalnego gracza przy wsparciu funduszu private equity. Pokazuje to, że rynek medyczny w Polsce jest już gotowy na dalszą konsolidację w innych obszarach, takich jak na przykład ortopedia, okulistyka czy chirurgia.

W ostatnich latach coraz popularniejsza staje się zatem specjalizacja mniejszych jednostek w podstawowych usługach oraz “podłączenie się” pod większe jednostki, które w razie potrzeby świadczą pełen zakres specjalistycznych usług. Im mocniej ten trend się rozwija, tym więcej zyskują na tym większe jednostki – czyli te, które mogą skupić się na dalszych inwestycjach w infrastrukturę i sprzęt. Stwarza to potencjał do współpracy z prywatnymi inwestorami, choćby w roli dostawców sprzętu czy partnerów w zarządzaniu całymi oddziałami.

Dzięki pandemii koronawirusa branża medyczna ogromnie zyskała na znaczeniu. Można powiedzieć, że sektor ten świetnie wykorzystał szansę, która się przed nim w tej niezwykle trudnej sytuacji pojawiła. To jednak nie koniec. Dziś przed branżą medyczną roztaczają się obecnie fantastyczne perspektywy. Sektor ten jest obecnie w fazie poważnych przemian, w coraz większym stopniu pojawiają się w jego ramach innowacje produktowe czy nowe technologie, co oczywiście jest bardzo korzystne dla inwestorów.

Wiele rozwiązań, które w czasie pandemii COVID-19 weszły na stałe do głównego nurtu w świecie medycyny, takich jak choćby teleporady, będą cały czas się rozwijać i zyskiwać na znaczeniu. Firmy dostarczające na rynek takie innowacyjne rozwiązania dla branży ochrony zdrowia mają zatem szansę na wysoki i stabilny wzrost w przyszłości.

Co więcej, nie wolno zapominać, że medycyna jest branżą, której potrzebuje każdy człowiek – bez względu na to, gdzie mieszka, ile ma lat, jakiej jest płci i jaki zawód wykonuje. Ten aspekt nigdy się nie zmieni i z tego powodu branża medyczna po prostu musi się ciągle rozwijać – zwłaszcza w sektorze prywatnym.

Przyszłość nowych technologii w medycynie rysuje się w jasnych barwach – co do tego nie można mieć nawet cienia wątpliwości. Całodobowa dostępność czy nieustanny wzrost popularności akcesoriów do monitorowania funkcji organizmu (takich jak pulsometry, krokomierze) otwierają przed telemedycyną gigantyczne możliwości. Co więcej, pojawia się coraz więcej firm i startupów produkujących urządzenia, które ułatwiają zapewnienie lepszej opieki medycznej przez Internet.

Już dziś, spełniając zapotrzebowanie w zakresie telemedycyny, rośnie rynek produktów umożliwiających zdalne monitorowanie stanu zdrowia. Według szacunków ekspertów, wartość tego rynku do końca 2027 roku na całym świecie ma wynieść 43 miliardy dolarów. Jego rozwój jest zgodny z najnowszymi trendami, które mają optymalizować działalność placówek medycznych poprzez zapewnienie pacjentom w jak najszerszym zakresie opieki w miejscu zamieszkania oraz interweniowanie tylko w koniecznych sytuacjach. Przewiduje się również, że cały globalny rynek opieki zdrowotnej online będzie rosnąć w tempie 14,5% rok do roku, co oznacza że w 2027 roku może on osiągnąć wartość 230,6 miliarda USD.

3 Komentarze do “Czy konieczne jest stosowanie tabletek osłonowych przy pigułkach antykoncepcyjnych?

    1. no ja pierwsze słysze, biorę vines od pół roku i nikt mi nic nie mówił :O, zapytam ginekolog ja teraz będę po receptę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *